HIRV piirin karsintojen tulokset

Satakunnan piirinmestaruuskisojen karsintakokeet 24.-25.9.2022
Siikainen 24.9.2022 Pohjois-lohko, ylituomari Anne-Mari Huhtala
Tulosseuranta (koiratietokanta.fi)
1. 242/2 KUHINAN HILU om. Viljanen Ville, Pomarkku 89,50
2. 48/1 TAPIOTTAREN PATU om. Mäkelä Juha, Kullaa 85,00
3. 242/1 RUMALANKANKAAN MÖRKÖ om. Kannisto Jari, Karvia 71,25
4. 42/2 KENTTÄKANKAAN FIFI om. Kenttä Jonne, Kankaanpää 70,50
5. 48/2 VIHTELJÄRVEN VIKKELÄ VEELA om. Uusihonko Heikki ja Josefiina, Kankaanpää 68,50
6. 42/2 KENTTÄKANKAAN IMPI om. Koskinen Keijo, Pomarkku 62,00
7. 42/1 JÄLKIJÄÄRÄN CARLOS om. Isotalo Tero, Merikarvia 49,50
8. 42/1 JÄLKIJÄÄRÄN GURU om. Lehtonen Voitto, Pomarkku 46,00
9. 42/1 AUTIONIITYN URHO om. Lähteenmäki Juha ja Rikala Tomi, Kankaanpää 30,00
10. 242/2 PALOKUJAN AAVA om. Koota Taito, Kankaanpää 15,50
11. 242/1 VINSKI om. Rajala Kari, Lassila 15,50
12. 42/2 RUUTINKÄRYN BENELLI om. Tuohiniemi Tero, Ulvila 14,00
13. 242/1 MÄENTAUSTAN VIKI om. Heikkilä Tomi ja Oskari, Jämijärvi 14,00
14. 242/2 RUMALANKANKAAN MILLI om. Ruhkala Reetta, Karvia 12,50
15. 48/1 VIHTELJÄRVEN NOKKELA UKKO om. Uusihonko Heikki ja Josefiina, Kankaanpää 9,50

Säkylä 24.9.2022 Lännen-lohko, ylituomari Heikki Kulmala
Tulosseuranta (koiratietokanta.fi)
1. 242/1 KARPAASIN LALLI om. Reijo Savioja, Säkylä 87,50
2. 48/1 EVAKKONALLEN JEHU om. Lauri ja Anni Asikainen, Eura 85,75
3. 242/1 JOPESALON NERO om. Jani Pirneskoski, Rauma 79,50
4. 48/1 EVAKKONALLEN TATU om. Petri Paavola, Eura 44,00
5. 242/2 METSÄTASSUN PAPU om. Tiia ja Kari-Pekka Ketola, Eura 39,00

Kihniö 25.9.2022 Idän-lohko, ylituomari Mikko Pentinmäki
Tulosseuranta (koiratietokanta.fi)
1. 42/1 ERÄVENTIN KURKO om. Marko Viitanen, Parkano 90,50
2. 42/1 NOUSUAJAN RYMY om. Timo Viitanen, Parkano 90,00
3. 42/1 KÄRKIMÄEN KASPERI om. Timo Koivula, Kihniö 89,00
4. 42/1 ROUTARIEMUN IGAROS om. Sami Laurinaho, Parkano 88,00
5. 242/2 JOPESALON OPRI om. Matti Tapiainen, Ikaalinen 85,50
6. 48/2 HIRVIPAROONIN NAAWA om. Pasi ja Rami Ahola, Parkano 81,00
7. 42/1 HIRVENHAUKKUJA AKU om. Jouko Keskinen, Ikaalinen 79,50
8. 42/2 HALLAKETUN MURU om. Meri-Tuuli Heikkinen ja Heikki Jokinen, Sastamala 76,50
9. 242/2 JOPESALON KATA om. Oili Salomaa ja Jorma Peltomäki, Ikaalinen 70,50
10. 42/2 KÄSKYTTÄJÄN NASTAPIMU om. Tanja Rinnetmäki, Ikaalinen 70,00
11. 242/1 LÖYTÖNEVAN MASA om. Rami Heikkilä, Ikaalinen 68,75
12. 42/2 KARHUSISSIN PIMU om. Janne Kaartinaho, Parkano 66,50
13. 48/2 HIRVIPAROONIN NOWA om. Pasi ja Rami Ahola, Parkano 65,50
14. 242/2 VÄHÄSALON VAPPU om. Simo Jalonen, Parkano 60,50
15. 242/2 SUSINEVAN PIHLA om. Janne ja Tuomas Soukko, Ikaalinen 58,00
16. 42/1 KEINUKALLION CAMU om. Kimmo Rintamäki, Kihniö 56,50
17. 42/1 AKSELI om. Pekka Nieminen, Hämeenkyrö 46,50
18. 242/2 MISSI om. Elisa Liesjärvi, Parkano 15,50
19. 48/1 HIRVIPAROONIN ALPI om. Timo Pertta, Kyröskoski 14,00