Metsästyskokeet

Satakunnan kennelpiirin alueella järjestettävät kokeet löytyvät kaikki Kennelliiton tapahtumakalenterista tästä linkistä.

AJOK

03.01.2021      Kihniö               AJOK                                           JORMA PELTOMÄKI    
16.01.2021      Kihniö               AJOK (lumi)                               RIKU MANSIKKA                         
16.01.2021      Parkano           AJOK                                           RIKU MANSIKKA                         
23.01.2021      Rauma             AJOK                                           JOUNI HUILA  
13.02.2021      Eurajoki           AJOK (lumi)                               JARI VAARILA 
11.09.2021      Jämijärvi          AJOK                                           JUHANI SYRJÄTIE                         
25.09.2021      Merikarvia       AJOK                                           JARI VAARILA 
02.10.2021      Kankaanpää    AJOK                                           JYRKI ALA-REINI                         
13.11.2021      Kankaanpää    AJOK (Kilpa)                              SANNA KOSKINEN       
14.11.2021      Kankaanpää    AJOK (Kilpa)                              SANNA KOSKINEN       
17.11.2021      Ulvila                AJOK                                           AUVO UUSITALO                         
26.11.2021      Parkano           AJOK                                           JARI SILTALA  
28.11.2021      Sastamala        AJOK                                           JARI SILTALA  
15.12.2021      Sastamala        AJOK                                           TARJA KIVIMÄKI                         
27.12.2021      Parkano           AJOK                                           SAKARI POTI   

BEAJ

03.10.2021      Köyliö               BEAJ                                            JANNE LÄTTI  
22.10.2021      Köyliö               BEAJ (Beaglein Ajovoittajaottelun valinta LÄNSI)              MIKA KYRÖMÄKI

DKAJ

11.01.2021      Ulvila                DKAJ (lumi)                               TARMO VÄLIMÄKI       
20.01.2021      Ulvila                DKAJ (lumi)                               TARMO VÄLIMÄKI

DRAJ

08.01.2021      Ulvila                DRAJ (lumi)                               TARMO VÄLIMÄKI       
10.01.2021      Parkano           DRAJ                                           TARMO VÄLIMÄKI       
17.01.2021      Pori                   DRAJ                                           ANJA MYLLYLÄ                         
20.01.2021      Hämeenkyrö   DRAJ (lumi)                               TARMO VÄLIMÄKI       
20.01.2021      Kankaanpää    DRAJ (lumi)                               TARMO VÄLIMÄKI       
23.01.2021      Hämeenkyrö   DRAJ (lumi)                               TARMO VÄLIMÄKI       
23.01.2021      Sastamala        DRAJ (lumi)                               TARMO VÄLIMÄKI       
24.01.2021      Pori                   DRAJ                                           TARMO VÄLIMÄKI       
06.02.2021      Jämijärvi          DRAJ                                           TARMO VÄLIMÄKI       
21.02.2021      Parkano           DRAJ                                           TARMO VÄLIMÄKI       
11.09.2021      Sastamala        DRAJ                                           ANTTI NUUTERO                         
26.09.2021      Parkano           DRAJ                                           TARMO VÄLIMÄKI       
03.10.2021      Ulvila                DRAJ                                           ANJA MYLLYLÄ                         
26.10.2021      Pori                   DRAJ                                           JATTA VÄLIMÄKI                         
27.11.2021      Parkano           DRAJ                                           ANTTI NUUTERO                         
11.12.2021      Pori                   DRAJ                                           JUSSI OKKONEN
 

HIRV

03.09.2021      Lavia                 HIRV                                           ILKKA NIEMI   
04.09.2021      Pomarkku        HIRV                                           TOMI HEIKKILÄ                         
05.09.2021      Kihniö               HIRV                                           JARI KANNISTO                         
08.09.2021      Ikaalinen          HIRV                                           JUKKA LAMMI
10.09.2021      Hämeenkyrö   HIRV                                           RAIMO MANSIKKAMÄKI                      
11.09.2021      Parkano           HIRV                                           TUOMO KIVIMÄKI        
11.09.2021      Siikainen          HIRV                                           ILKKA NIEMI   
12.09.2021      Säkylä               HIRV                                           ANNI ASIKAINEN                         
19.09.2021      Karvia               HIRV                                           ILKKA NIEMI   
19.09.2021      Säkylä               HIRV                                           HEIKKI KULMALA                         
22.09.2021      Ikaalinen          HIRV                                           JUKKA LAMMI
25.09.2021      Eura                  HIRV                                           HANNU NURMI                         
25.09.2021      Lavia                 HIRV                                           MATTI SIVULA
26.09.2021      Hämeenkyrö   HIRV                                           JOHANNES LEHTOMÄKI   
26.09.2021      Sastamala        HIRV                                           ARI TAMMILEHTO
02.10.2021      Sastamala        HIRV                                           PASI TUHKANEN                         
03.10.2021      Jämijärvi          HIRV                                           ELINA KESÄLÄINEN   
06.10.2021      Sastamala        HIRV                                           TUOMO KIVIMÄKI        
10.10.2021      Säkylä               HIRV                                           MIKA KALLIOKOSKI  
22.10.2021      Ikaalinen          HIRV                                           TUOMO KIVIMÄKI        
29.10.2021      Huittinen         HIRV                                           TUOMO NENONEN      
03.11.2021      Ikaalinen          HIRV                                           TOMI HEIKKILÄ                         
10.11.2021      Ikaalinen          HIRV                                           MARTTI LIELAHTI                         
19.11.2021      Ikaalinen          HIRV (Hirvimestaruus ottelun valinta LÄNSI)                           JUSSI MERELÄ
24.11.2021      Ikaalinen          HIRV                                           PASI AHOLA   
26.11.2021      Ulvila                HIRV                                           JAAKKO RAINIOLA       
27.11.2021      Kihniö               HIRV (KV-hirvenhaukkukoe HIRV)                          MIKKO PENTINMÄKI               
01.12.2021      Ikaalinen          HIRV                                           JARI KANNISTO                         
04.12.2021      Kihniö               HIRV                                           TUOMO KIVIMÄKI        
05.12.2021      Karvia               HIRV                                           JARI KANNISTO                         
06.12.2021      Kankaanpää    HIRV                                           TOMI HEIKKILÄ                         
07.12.2021      Sastamala        HIRV                                           RAIMO MANSIKKAMÄKI                      
08.12.2021      Jämijärvi          HIRV                                           JUKKA LAMMI
12.12.2021      Ikaalinen          HIRV                                           TOMI HEIKKILÄ                         
12.12.2021      Lavia                 HIRV                                           JARI KANNISTO                         
15.12.2021      Rauma             HIRV                                           ELINA KESÄLÄINEN   
18.12.2021      Parkano           HIRV                                           JARI KANNISTO                         
18.12.2021      Säkylä               HIRV                                           HEIKKI KULMALA                         
27.12.2021      Huittinen         HIRV                                           RIKU ROUSKU
27.12.2021      Jämijärvi          HIRV                                           RAIMO MANSIKKAMÄKI                      
28.12.2021      Ikaalinen          HIRV                                           TUOMO KIVIMÄKI        
29.12.2021      Ikaalinen          HIRV                                           PASI AHOLA   
30.12.2021      Lavia                 HIRV                                           MERJA AHONEN                         
30.12.2021      Sastamala        HIRV (KV-hirvenhaukkukoe HIRV)                          HEIKKI KULMALA                     
31.12.2021      Ikaalinen          HIRV                                           TOMI HEIKKILÄ                         
31.12.2021      Köyliö               HIRV                                           HEIKKI KULMALA

HIRV-J

02.01.2021      Kihniö               HIRV-J                                        JARI KANNISTO                         
02.01.2021      Kihniö               HIRV-J                                        JARI KANNISTO

KAER

02.10.2021      Köyliö               KAER (pelto)   NUO, AVO, VOI                          KARI HUKKANEN                      
09.10.2021      Eura                  KAER (pelto)   NUO, AVO, VOI                          VESA NUMMI 
10.10.2021      Eura                  KAER (pelto)   NUO, AVO, VOI                          KARI HUKKANEN                      
07.11.2021      Pori                   KAER (pelto)   NUO, AVO, VOI                          VESA NUMMI 
13.11.2021      Punkalaidun    KAER (pelto)   NUO, AVO, VOI                          KARI HUKKANEN                      
27.11.2021      Sastamala        KAER (pelto)   NUO, AVO, VOI                          AHTI LEHTINEN

KAER vesit

07.07.2021      Pori                   KAER vesit       NUO, AVO, VOI                          VESA NUMMI 
17.07.2021      Ikaalinen          KAER vesit       NUO, AVO, VOI                          AHTI LEHTINEN                        
05.08.2021      Pori                   KAER vesit       NUO, AVO, VOI                          VESA NUMMI 
27.08.2021      Parkano           KAER vesit       NUO, AVO, VOI                          KIMMO VESANTO                   
28.08.2021      Parkano           KAER vesit       NUO, AVO, VOI                          KIMMO VESANTO                   

KEAJ

02.01.2021      Kokemäki         KEAJ                                            HANNU SUNDSTRÖM 
03.01.2021      Parkano           KEAJ                                            HEIKKI UUSIHONKO  
09.01.2021      Kankaanpää    KEAJ (KV-ketunajokoe KEAJ)                            TERHO HOTAKAINEN             
10.01.2021      Kankaanpää    KEAJ (KV-ketunajokoe KEAJ)                            ISMO ISO-OJA
13.01.2021      Kokemäki         KEAJ (lumi)                                JARI VAARILA 
16.01.2021      Jämijärvi          KEAJ                                            JARI VAARILA 
20.01.2021      Kokemäki         KEAJ (lumi)                                JARI VAARILA 
22.01.2021      Kokemäki         KEAJ (lumi)                                JARI VAARILA 
23.01.2021      Kihniö               KEAJ                                            PETRI VILKMAN                         
29.01.2021      Hämeenkyrö   KEAJ (lumi)                                JOUNI VANHATALO  
31.01.2021      Ikaalinen          KEAJ (lumi)                                JOUNI VANHATALO  
31.01.2021      Ikaalinen          KEAJ (lumi)                                JOUNI VANHATALO  
31.01.2021      Kokemäki         KEAJ (lumi)                                JARI VAARILA 
06.02.2021      Kankaanpää    KEAJ                                            JUHANI HAUTALA        
07.02.2021      Siikainen          KEAJ                                            HEIKKI UUSIHONKO  
13.02.2021      Kihniö               KEAJ                                            PETRI VILKMAN                         
20.02.2021      Kokemäki         KEAJ (lumi)                                HANNU SUNDSTRÖM 
20.02.2021      Kokemäki         KEAJ (lumi)                                HANNU SUNDSTRÖM 
21.02.2021      Kokemäki         KEAJ                                            HANNU SUNDSTRÖM 
25.02.2021      Kokemäki         KEAJ (lumi)                                HANNU SUNDSTRÖM 
28.02.2021      Kokemäki         KEAJ (lumi)                                HANNU SUNDSTRÖM 
02.10.2021      Rauma             KEAJ                                            MARTTI TOIVOLA                         
20.11.2021      Kokemäki         KEAJ                                            MARTTI TOIVOLA                         
04.12.2021      Parkano           KEAJ                                            JARI VAARILA 
18.12.2021      Kokemäki         KEAJ                                            HANNU SUNDSTRÖM

LINT

06.01.2021      Pomarkku        LINT                                            TOMI SIEPPI   
17.01.2021      Sastamala        LINT                                            TOMI SIEPPI   
23.01.2021      Säkylä               LINT                                            TOMI SIEPPI   
07.02.2021      Säkylä               LINT                                            JOUKO ANTILA                         
28.02.2021      Säkylä               LINT                                            ELINA SIEPPI   
21.08.2021      Säkylä               LINT                                            TOMI SIEPPI   
22.08.2021      Parkano           LINT                                            KARI RANTALA                         
28.08.2021      Kihniö               LINT                                            JOUKO LEPISTÖ                         
29.08.2021      Kihniö               LINT (KV-linnunhaukkukoe LINT)                                              MARKKU KONTRA
04.09.2021      Säkylä               LINT                                            TOMI SIEPPI   
05.09.2021      Pomarkku        LINT                                            JOUKO LEPISTÖ                         
13.11.2021      Parkano           LINT                                            TOMI SIEPPI   
19.12.2021      Säkylä               LINT                                            ELINA SIEPPI   

LUME

31.03.2021      Ikaalinen          LUME                                          JOUKO PAKKALA

LUO

20.02.2021      Parkano           LUO                                             ANU VANNINEN                         
04.04.2021      Parkano           LUO                                             JOUKO PAKKALA

LUT

20.02.2021      Parkano           LUT                                             ANU VANNINEN                         
04.04.2021      Parkano           LUT                                             JOUKO PAKKALA                         
02.07.2021      Parkano           LUT                                             ARI MIKKOLA 
03.07.2021      Parkano           LUT                                             ARI MIKKOLA 
13.08.2021      Parkano           LUT                                             SAMI MÄKELÄ
10.09.2021      Parkano           LUT                                             JOUKO PAKKALA

MEJÄ

28.03.2021      Nakkila             MEJÄ                AVO, VOI         JARMO NUMMIJÄRVI
11.04.2021      Nakkila             MEJÄ                AVO, VOI         JARMO NUMMIJÄRVI
13.04.2021      Nakkila             MEJÄ                AVO, VOI         JARMO NUMMIJÄRVI
16.04.2021      Nakkila             MEJÄ                AVO, VOI         JARMO NUMMIJÄRVI
25.04.2021      Eurajoki           MEJÄ                AVO, VOI         JARMO NUMMIJÄRVI
02.05.2021      Parkano           MEJÄ                AVO, VOI         JARMO NUMMIJÄRVI
02.05.2021      Parkano           MEJÄ                AVO, VOI         AILA HAUSKAMAA 
06.05.2021      Eurajoki           MEJÄ                AVO, VOI         JARMO NUMMIJÄRVI
06.05.2021      Eurajoki           MEJÄ                AVO, VOI         ERKKI RANTAMÄKI   
08.05.2021      Parkano           MEJÄ                AVO, VOI         AILA HAUSKAMAA 
09.05.2021      Eurajoki           MEJÄ                AVO, VOI         RAUNO KOSKINEN       
12.05.2021      Pori                   MEJÄ                AVO, VOI         TIMO SAARIO
12.05.2021      Pori                   MEJÄ                AVO, VOI         KARI GRÖNMAN                         
16.05.2021      Eura                  MEJÄ                AVO, VOI         JARMO NUMMIJÄRVI
16.05.2021      Karvia               MEJÄ                AVO, VOI         VIRPI SOLLA   
16.05.2021      Karvia               MEJÄ                AVO, VOI         MINNA RISSANEN       
22.05.2021      Kihniö               MEJÄ                AVO, VOI         KARI GRÖNMAN                         
22.05.2021      Parkano           MEJÄ                AVO, VOI         AILA HAUSKAMAA 
23.05.2021      Eurajoki           MEJÄ                AVO, VOI         JARMO NUMMIJÄRVI
30.05.2021      Parkano           MEJÄ                AVO, VOI         AILA HAUSKAMAA 
05.06.2021      Hämeenkyrö   MEJÄ                AVO, VOI         KARLA SOHLMAN                         
06.06.2021      Eurajoki           MEJÄ                AVO, VOI         HEIKKI PIRHONEN      
06.06.2021      Sastamala        MEJÄ                AVO, VOI         JUHANI HEIKNIEMI     
10.06.2021      Parkano           MEJÄ                AVO, VOI         AILA HAUSKAMAA 
11.06.2021      Sastamala        MEJÄ                AVO, VOI         KARLA SOHLMAN                         
16.06.2021      Pori                   MEJÄ                AVO, VOI         KARI GRÖNMAN                         
18.06.2021      Parkano           MEJÄ                AVO, VOI         SAKARI KANKAANPÄÄ
24.06.2021      Eurajoki           MEJÄ                AVO, VOI         RAUNO KOSKINEN       
04.07.2021      Parkano           MEJÄ                AVO, VOI         JYRKI RASINPÄÄ                         
04.07.2021      Sastamala        MEJÄ                AVO, VOI         MARKO AALTONEN     
18.07.2021      Karvia               MEJÄ                AVO, VOI         TIMO SAARIO
27.07.2021      Köyliö               MEJÄ                AVO, VOI         KARLA SOHLMAN                         
08.08.2021      Eurajoki           MEJÄ                AVO, VOI         RAUNO KOSKINEN       
08.08.2021      Sastamala        MEJÄ                AVO, VOI         AILA HAUSKAMAA 
14.08.2021      Hämeenkyrö   MEJÄ                AVO, VOI         KARLA SOHLMAN                         
22.08.2021      Nakkila             MEJÄ                AVO, VOI         JARMO NUMMIJÄRVI
29.08.2021      Karvia               MEJÄ                VOI                   JANNE VUORINEN     
05.09.2021      Sastamala        MEJÄ                VOI                   TOMMI SIANOJA                         
05.09.2021      Sastamala        MEJÄ                AVO, VOI         ANNE VIITANEN

MÄAJ

04.01.2021      Pori                   MÄAJ                                          ERKKI RANNE 
08.01.2021      Pomarkku        MÄAJ                                          LAURI OHRANKÄMMEN                    
09.01.2021      Eurajoki           MÄAJ                                          LAURI OHRANKÄMMEN                    
17.01.2021      Punkalaidun    MÄAJ                                          MAURI KRUSBERG      
05.09.2021      Ikaalinen          MÄAJ                                          REIJO TALLGREN                         
11.09.2021      Huittinen         MÄAJ                                          REIJO TALLGREN                         
12.09.2021      Parkano           MÄAJ                                          REIJO TALLGREN                         
18.09.2021      Kankaanpää    MÄAJ                                          JUHANI SOININEN       
25.09.2021      Sastamala        MÄAJ                                          JOUNI VESTU 
26.09.2021      Ikaalinen          MÄAJ                                          REIJO TALLGREN                         
30.10.2021      Pori                   MÄAJ                                          JARKKO FAGERSTRÖM
13.11.2021      Eura                  MÄAJ (Mäyräkoirien SM-ajokoe)                          KAI NYBONN  
04.12.2021      Ikaalinen          MÄAJ                                          REIJO TALLGREN                         
04.12.2021      Parkano           MÄAJ                                          AUVO UUSITALO                         
06.12.2021      Parkano           MÄAJ                                          REIMA LAAJA

NOME - B

05.-06.06.2021                         Ikaalinen         ALO, AVO         VESA HIETIKKO                         
12.06.2021                                Pori                   ALO                   OSSI KÄHÄRÄ 
14.08.2021                                Pori                   AVO                  JUHA TENHUNEN                         
15.08.2021                                Pori                   VOI                   JUHA TENHUNEN                         
18.-19.09.2021                         Hämeenkyrö   AVO, VOI         JUHA TENHUNEN

NOU

12.06.2021      Pori                   NOU                                            ARI HUTTUNEN