Koeptk-tarkastajat

Ajokokeet/beaglein ajokokeet:
Jari Nora, Kuusikuja 4 B 14, 19700 Sysmä, 040 5625276, jari.nora@phnet.fi

Hirvenhaukkukokeet:
Marja-Helena Ilvonen, Rasinkankaantie 91, 43220 Mahlu, 050 5727010, marja.ilvonen@elisanet.fi 

Linnunhaukkukokeet:
Arvo Hurskainen, Maitikankatu 4, 15230 Lahti, 0400 514016, arvo.hurskainen@gmail.com

Mejä-kokeet:
Petri Pelkonen, Päivämäentie 28, 19110 Vierumäki, 050 5477308, petri.pelkonen@hotmail.com 

LUME / LUO / LUT / MÄAJ / PIKA / VAHI / VERI
Karoliina Viitamäki, Linjatie 7, 15560 Nastola, 044 3598930, mikromanian@gmail.com

Kanakoirakokeet
Sanna Aalto, Kalamajantie 1786, 12750 Pilpala, 045 1114248, aaltosylvi@gmail.com

Noutajien kokeet NKM / NOU / NOME / NOWT
Jarmo Luostarinen, Vehkalantie 7, 16350 Niinikoski, 0468944959, jollyrock@dnainternet.net

Spanieleiden kokeet:
Taru Kalkkila, Tietyntie 21, 12400 Tervakoski, p. 040 536 1218, taru.kalkkila@gmail.com

Muut koepöytäkirjat:
Sinikka Suntiola, Tiilikankaantie 2 A 19, 15880 Hollola, (03) 7345041, sinikka.suntiola@phnet.fi

HUOMIO!
Koepöytäkirjat on toimitettava mahdollisimman pian kokeen järjestämisestä koepöytäkirjan tarkastajalle, joka toimittaa pöytäkirjat sitten kennelpiirin sihteerille. Sihteeri lähettää pöytäkirjat sitten Suomen Kennelliitto ry:hyn ja rotujärjestölle. Koepöytäkirjojen täytyy olla Suomen Kennelliitossa kahden viikon kuluttua kokeen järjestämisestä. Mikäli kokeet siirretään tai perutaan, niistä on tehtävä SKL:n koepöytäkirja, jossa asia käy ilmi.