Menestyneet

Menestyneet vuodelta 2017

POHJOIS-HÄME CUP

1. X. Vitikon Veera, om. Veli Viitikko &Jaakko Rislakki, Valkeakoski, 237,17p

2. Nokikallion Vilma, om. Jouni Leppä & Jouni Rapatti, 233,50p

3. Halkokarin Jörö, om. Jarmo Viita, 164,84p

Vitikon Unski, om. Paavo Hietala & Leena Koppila, 79,63p (eniten jänishavaintoja)

Pistetaulukko

 

PM-AJOKOE 7.10. Orivesi

1. Länsi-Lokan Hilla, om. Kari Heino & Risto Lehtonen, Valkeakoski
AJOK2 72,92p

2. XXX. Jänispolun Hakki, om. Veikko Ylänen, Tottijärvi
AJOK2 66,42p

3. Onnivaaran Ninna, om. Pekka Pohjonen, Orivesi
AJOK3 59,50p

 

KIITOS KOEKAUTTA 2017-2018 TUKENEILLE!


 

VetAgro
Luonnollinen Kamu
Rönnin koirasalva
PrintScorpio
Nutrolin
FitDog
Tracker
Neste Häijää

 

 

Menestyneet vuodelta 2016

POHJOIS-HÄME CUP

1. X. Vitikon Veera, om. Veli Viitikko &Jaakko Rislakki, Valkeakoski, 235,68p

2. Hornet, om. Jarmo Toiva, 223,96p

3. Vitikon Unski, om. Paavo Hietala, 212,46p (eniten jänishavaintoja)

Pistetaulukko

 

LÄNNEN LOHKO 30.10. Ilmajoki

2. XX. Soipan Santra, om. Satu Virtaranta & Pasi Tanhuanpää, Pälkäne
La AJOK1 76,38p & su AJOK1 79,21p

5. Sutelan Sirre, om. Petri Masonen, Tampere
La AJOK0 42,75p & su AJOK3 58,17p

6. XX. Pilkannokan Enni, om. Antti Rantala, Ylöjärvi
La AJOK0 49,13p & su AJOK0 41,38p

 

PM-AJOKOE 8.-9.10. Orivesi

1. Sutelan Sirre, om. Petri Masonen, Tampere

La AJOK2 64,25p & su AJOK3 58,00p

2. XX. Soipan Santra, om. Satu Virtaranta & Pasi Tanhuanpää, Pälkäne

La AJOK3 59,88p & su AJOK3 54,54p

3. XX. Pilkannokan Enni, om. Antti Rantala, Länsi-Teisko

La AJOK3 52,29p & su AJOK3 56,58p

4. XX. Piernamäen Piirto , om. Antero Hautala, Nokia

La AJOK2 60,63p & su AJOK0 44,83p

5. Nokikalloin Vilma, om. Jouni Leppä, Lyly

La AJOK0 33,83p & su AJOK2 66,58p

6. Riuttaskorven Tytteli, om. Eero Laaksonen, Tampere

La AJOK3 51,54p & su AJOK0 42,29p

7. Länsi Lokan Hilla, om. Kari Heino & Risto Lehtonen, Valkeakoski

La AJOK3 50,79p & su AJOK0 42,79p

8. Vinkkelkinttu Heta, om. Sakari Suoranta, Mänttä

La AJOK0 48, 25p & su AJOK0 41,67p

9. XX. Timi, om. Veikko Ylänen, Tottijärvi

La AJOK0 35,42p & su AJOK0 45,33p

10. Woliz Pilkku, om. Mika Saksala, Puutikkala

La AJOK356,46p & su AJOK--

11. Severin Jami, om. Tapani Räsänen, Kämmenniemi

La AJOK3 50,29 & su AJOK0 3,00p

12. Vehkaojan Hevi, om. Kalevi Salmi, Vilppula

La AJOK0 38,42p & su AJOK0 2,00p

13. X. Vitikon Veera, om. Veli Viitikko & Jaakko Rislakki, Valkeakoski

La AJOK0 3,00p & su AJOK0 37,29p

14. XXX. Jänispolun Hakki, om. Veikko Ylänen

La AJOK0 17,13p & su AJOK0 3,00p

 

KIITOS KOEKAUTTA 2016-2017 TUKENEILLE!

Hau-Hau Champion
Nutrolin
FitDog
Tracker
Neste Häijää

 

Menestyneet  vuodelta 2015

Suomenajokoirien piirinmestari 2015
1. uros Huippu, Om. Tapio Pietilä ja Veikko Ylänen

Lännen Lohko
1. Soipan Mosku, Om. Mika Aronen, Mänttä
3. Pomo, Om Pertti Savia, Tampere

Nuorten Kilpa
3. Timi, Om. Veikko ja Nico Ylänen, Tottijärvi