Piirinmestarit ja arvokisamenestyjät

Valkeakoski Piirinmestaruuskilpailu 5.6.2022, tuomarina Henri Luomala

Pikkumini
PiirM1 prahanrottakoira Esme, Hermina Podskalske Dolejsi, ohjaaja Paula Lohiniva, Tamsk
PiirM2 toyvillakoira Debbie, Villa Fantasian Debden, ohjaaja Aurora Kuosa, Tamsk
PiirM3 jackrusselinterrieri Doukki, Let's Rock Piano Man, ohjaaja Einari Pekkala, Tamsk

Mini
PiirM1 kääpiövillakoira Lio, Airi Arabeska Liolik, ohjaaja Anu Kylven, Tamsk
PiirM2, Jun PiirM1 shetlanninlammaskoira Syke, Päättymätön Syke, ohjaaja Tytti Vehkalahti, Tamsk
PiirM3 mittelspitz Viktor, Mikälie Klimenko, ohjaaja Ella Tanner, Star

Medi
PiirM1 espanjanvesikoira Bit, Concurrido Yate, ohjaaja Jukka Leppälä, Pirku
PiirM2, Jun PiirM1 shetlanninlammaskoira Sisu, Päättymätön Sisu, ohjaaja Tytti Vehkalahti, Tamsk
PiirM3 espanjanvesikoira Kreppi, Concurrido Yiu-Yitsu, ohjaaja Milja Haapamäki, Tamsk

Pikkumaxi
PiirM1 bordercollie Crash, Empire Of Fire Born To Crush Opponents, ohjaaja Juulia Savolainen, Tamsk
PiirM2 kroatianpaimenkoira Böödi, Lark Con Maige, ohjaaja Tommi Raita-aho, Tamsk
PiirM3 bordercollie Una, Dreamoor Ice Crystal, ohjaaja Maari Valkeejärvi, Tamsk

Maxi
PiirM1 pitkakarvainen collie Veera, Leaf-Field's Lady In Black, ohjaaja Harri Nurmi, Tamsk
PiirM2 lyhytkarvainen collie Dara, Black Elles Istant Magic, ohjaaja Silja Tiilikainen, Tamsk
PiirM3 lyhytkarvainen collie Salli, Dalimattas Black Gingerbread, ohjaaja Riitta Kälkäjä, Star

 

Joukkuetulokset

Pikkumini
1. Täyttä Höyryä
2. Tiny Choise Tamsk
3. Ylökk Meksikon PIkajjuna &veeärrän vaunut

Mini
1. Ylökk Taskuraketit
2. Nokian Minit
3. Pirku Mini

Medi
1. Pirku Medit
2. Yell For Fun
3. Hätävara (Tamsk)

Pikkumaxi
 

Maxi

 

 

Nokia Piirinmestaruuskilpailu 23.5.2021, tuomarina Jari Suomalainen

Pikkumini
PiirM1 papillon Tara ja Niina Rajala, Tamsk
PiirM2 bichon Touho ja Tytti Vehkalahti, Tamsk (Juniori PiirM1)
PiirM3 toyvillakoira Debbie ja Aurora Kuosa, Tamsk

Mini
PiirM1 tanskalaisruotsalainen pihankoira Junnu ja Heli Koskensalo, Tamsk
PiirM2 shetlanninlammaskoira Noomi ja Anne-Mari Savola, Walat
PiirM3 parsonrusselinterrieri Nami ja Tiina Raatikainen, Star

Medi
PiirM1 shetlanninlammaskoira Kisu ja Päivi Männistö-Rahunen, Pirku
PiirM2 pumi Viiri ja Jyrki Försti, Tamsk
PiirM3 kromfohrländer Tapa ja Hanna Degermann, Tamsk

Juniori PiirM1 shelanninlammaskoira Eppu ja Tytti Vehkalahti, Tamsk

Pikkumaxi
PiirM1 bordercollie Una ja Maarit Valkeejärvi, Tamsk
PiirM2 mudi Viki ja Marika Vuori, OSKK

Maxi
PiirM1 bordercollie Vette ja Päivi Männistö-Rahunen, Pirku
PiirM2 lyhytkarv. collie Hilpi ja Sari Nieminen, Tamsk
PiirM3 bordercollie Ässä ja Tero Sarkola, Tamsk

Juniori PiirM1 lyhytkarv. collie Dara ja Silja Tiilikainen, Tamsk

 

Ylöjärvi Piirinmestaruuskilpailu 25.7.2020, tuomarina Richard Solvang

Pikkumini
PiirM1 bicfri Jäyhä ja Tytti Vehkalahti, Tamsk
PiirM2 kleins Vena ja Roosa Hämäläinen, Tamsk
PiirM3 kleins Luna ja Heidi Lilvis, Tamsk

Mini
PiirM1 käävil Elma ja Aino Siippainen, NPKH
PiirM2 stbter Tinka ja Laura Kokkila, Takut
PiirM3 kääsna Ninja ja Marita Yliknuussi, SVK

Medi
PiirM1 shelam Kisu ja Sami Salminen, Pirku
PiirM2 shelam Sisu ja Tytti Vehkalahti, Tamsk
PiirM3 espves Peikko ja Virpi Hujanen, Pirku

Pikkumaxi
PiirM1 lappor Martta ja Anna Parviainen, Star
PiirM2 borcol Fendi ja Ville Pirisjoki, Ylökk

Maxi
PiirM1 lyhcol Hilpi ja Sari Nieminen, Tamsk
PiirM2 lyhcol Dara ja Silja Tiilikainen, Tamsk
PiirM3 sakpai Äschley ja Kairi Sälik, Tamsk

 

Tampere, 2019

Pikkumini
PiirM1 toyvil Debbie ja Aurora Kuosa, Tamsk
JunioriPiirM bicfri Jäyhä ja Tytti Vehkalahti, Tamsk

Mini
PiirM1 shelam Ruu ja Merja Myllymaa, Tamsk
JunioriPiirM käävil Nita ja Elisa Heikkilä, Tamsk

Medi
PiirM1 shelam Kisu ja Päivi Männistö-Rahunen, Pirku
JunioriPiirM shelam Sisu ja Tytti Vehkalahti, Tamsk

Pikkumaxi
PiirM1 borcol Kiri ja Ilona Marjakoski, Tamsk

Maxi
PiirM1 borcol Ässä ja Tero Sarkola, Tamsk
JunioriPiirM lyhcol Dara ja Silja Tiilikainen, Tamsk