Kehätoimitsijat piirin alueella

Piirin alueella toimivat kehätoimitsijat (päivitetty 18.10.2021)

Kehätoimitsijoiden kielitaidoksi on merkitty pääsääntöisesti kirjoitettavaksi ilmoitettu kieli, lukuunottamatta suomea. Osoitteenmuutokset ilmoitetaan kennelpiirin sihteerille, sähköpostilla pia.kivisto(at)gmail.com. Muistattehan, että näyttelytoimikunnat suorittavat matkakorvaukset yleisten kulkuneuvotaksojen mukaan, jollei muuta ole erikseen näyttelytoimikunnan kanssa sovittu.

 

Listaan on merkitty ne kielet, joita kehätoimitsija käyttää suomen lisäksi, jos hän toimii kirjoittavana toimitsijana.

GB = englanti
S = ruotsi
D = saksa
F = ranska
RU = venäjä
E = espanja
I = italia
N = norja
DK = tanska
GR = kreikka

Aalto Marjut, Helsinki
puh. 040 566 0088
marjut.aalto@fireboys.fi

Aalto Mervi, Vantaa
puh. 040 5241513
aaltomervi@gmail.com

Ahlström Tuula, Espoo
puh. 040 5713 183
tuula.ahlstrom@kolumbus.fi

Ahola Hanne, Helsinki
puh. 040 7614 365
hanne.ahola@helsinki.fi

Ahrenberg Kirsi, Helsinki
puh. 0500 794 114
kirsiahr@gmail.com
S, GB

Alanen Leena, Espoo
puh. 045 6728 295
leena.alanen@hotmail.com

Andersin Ulla, Esbo
puh. 045 552 29
ulla.andersin@gmail.com
S

Apajalahti Pasi, Espoo
puh. 050 4272305
pasi.apajalahti@hus.fi
GB, S

Berghäll Nina, Vantaa
puh. 050 5665435
nina.berghall@gmail.com
S

Degerth Suvi, Helsinki
puh. 050 552 0750
suvi.degerth@scandichotels.com
S, GB, D

Ehnström-Backas Tina, Espoo
puh. 044 5414 401
tina.ehnstrom@gmail.com
S, GB

Ekström Annika
annika.e.ekstrom@gmail.com

Ervaskivi Jaana 
puh. 050 574 3874
ervaskivi@gmail.com

Finnig Nea, Espoo
puh. 050 431 5201
nea@finnig.fi

Flytström Tiina, Helsinki
puh. 040 501 7165
tflytstrom@gmail.com

Fredriksson Marketta, Helsinki
puh. 050 542 0023
cfremar@gmail.com
GB, S

Gustavsson Lotta
puh. 050 5455436
gustavsson.lotta@gmail.com
S, GB, E

Hagel-Ojanen Jaana, Helsinki
puh. 040 584 5594
jaana@jamahan.com
GB

Hashani Katja, Espoo
puh. 040 5867 160
katja.hashani@hotmail.com
GB

Hattunen Satu, Vantaa
satu.hattunen@gmail.com
GB

Heikkilä-Toni Outi, Vantaa
puh. 050 582 6722
outi.toni@kolumbus.fi

Heino Henna,
gehennaheino@gmail.com
GB

Heinonen Heini
S, GB
 

Holmström-Takala Kristiina
kristiina.holmstromtakala@gmail.com
GB

Huhtanen Sanna, Vantaa
puh. 0405941382
sanna.huhtanen@gmail.com
GB

Hänninen Maija, Helsinki
maija@trimmauspalvelu.fi
S, GB

Ingervo Sirkku, Helsinki
puh. 050 327 0670
ingervo.sirkku@gmail.com
GB

Jalonen Tino
GB

Jaranne Katja, Helsinki
kjaranne@gmail.com

Jokinen Mervi, Helsinki
puh. 050 538 1595
mervi.jokinen@nordea.fi
GB

Juutinen Hanne, Vantaa
puh. 040 7345 144
hanne.juutinen@gmail.com

Järvinen Hilppa, Helsinki
puh. 050 5353 080
hilppa@sci.fi
GB

Kailari Hilla-Tuuli, Helsinki
puh. 050 370 2553
hillatuuli@gmail.com
GB

Kallio Miia, Espoo
miia.kallio@kolumbus.fi
S,GB

Kauppi Carolina, Helsinki
puh. 050 3685193
carolina.dee.kauppi@gmail.com
GB, S

Kauranen Johanna, Vantaa
puh. 040 759 5332
johanna.kauranen@gmail.com
GB

Kemiläinen Eija, Helsinki
puh. 050 555 4240
eijaakemilainen@gmail.com
GB

Keskinen Jutta, Espoo
puh. 040 7542078
hiutaleen@gmail.com
GB

Kinnunen Veera, Helsinki
veerki@gmail.com

Kiriloff Tanja, Vantaa
puh. 040772150
tanja.kiriloff@gmail.com
GB

Kitti Carina, Helsinki
puh. 0500 404 255
carina.kitti@outlook.com

Kivinen Anu, Helsinki
puh. 045 877 9445
anu.m.kivinen@gmail.com

Koivumäki Tuuli, Vantaa
puh. 050 3462 347
tuuli.koivumaki@pp.inet.fi
GB

Koivuniemi Ulla, Espoo
puh. 040 5553669
ulla.koivuniemi@gmail.com

Kollanus Elina

kollanus.elina@gmail.com

Korpilaakso Jenni​, Helsinki
puh. 045 8752360
j.korpilaakso@gmail.com
GB

Kupiainen Sari, Vantaa
puh. 050 439 9934
sari.kupiainen@elisanet.fi
GB, S, D

Kurki Tiina, Espoo
puh. 040 5506336

tiina.kurki@netti.fi
GB, S

Kyro Sofia, Espoo
puh. 050 5342903
sofia.s.kyro@gmail.com
GB

Kärkkäinen Heidi, Helsinki
puh. 040 6712345
jawelina@gmail.com
GB

​Köninki Katri,​ Helsinki
puh. 040 3301270
kkoninki@gmail.com
GB, S

Laakkonen Nicke
nicke.laakkonen@sukaro.net
GB

Laakso Soile, Vantaa
soile.laakso@gmail.com

Laasasenaho Sirkka, Helsinki
puh. 0440 750 005
sirkka.laasasenaho@teknologiateollisuus.fi

Lammela Hanne, Vantaa
puh. 050 5582787
hanne.lammela@gmail.com
GB

Lamminmäki Sari 
puh. 0407080170
sari.lamminmaki@gmail.com
GB

Lapuerta Katharina
katharina.lapuerta@gmail.com

Lemmetyinen Miia, Vantaa
puh. 040 5799462
maru@kolumbus.fi

Leppinen Riika, Espoo
puh. 050 5120 906
nitric@pp.inet.fi
S, GB, D

Leppälä Hanna, Helsinki
puh. 050 344 1556
hannalepp@hotmail.com
GB, E

Lilja Outi, Vantaa
puh. 0400 872 252
outi.lilja@suomi24.fi
GB

Lindholm Camilla, Helsingfors
tfn. 040 7179 691
camilla.lindholm@helsinki.fi
S, GB

Lindström Minna
baniettas@luukku.com

Linturi Kaija, Helsinki
puh. 040 544 5956
kaija@linturi.fi
S, GB, GR

Liukkunen Jenni, Vantaa
puh. 044 5225941
jenni.liukkunen@gmail.com
GB

Luokkala Leena, Helsinki
puh. 050 560 8346
luokkala.leena@gmail.com
S

Luoma Inka, Helsinki
puh. 040 8235027
inkaluoma@gmail.com
GB, D

Luomanmäki Inka, Espoo
puh. 040 165 7010
luomanmaki@gmail.com
GB

Lyyvuo Lotta, Espoo
puh 0500 599886
lotta.lyyvuo@gmail.com
S, GB

Martelin Rose-Marie, Helsingfors
tfn. 09 7555 553
stormhills@gmail.com
S, GB

​Mattsson Vivian, Helsinki
puh. 0405720219
vivianmattsson606@gmail.com
S, GB

Mustonen Kristina, Helsinki
puh. 04058 7473
kristiinamustonen@hotmail.com

Nemeläinen Maria, Helsinki
puh. 0458502755
maria.nemelainen@gmail.com
GB, RU

Nevalainen Elisa, Espoo
puh. 0414392449
elisanevalainen@gmail.com
GB

Nevalainen Tiia
mcrewtt@hotmail.com

​Nyström Sonja, Espoo
​puh. 0400 871 702
nystromssonja@gmail.com

Ojala-Laine Pirjo, Vantaa
puh. 8726 717, 040 7292 883
pirjo.ojala-laine@tilitoimisto.inet.fi

Oksanen Tytti, Helsinki
​puh. 0505061566
tytti.t.oksanen@gmail.com

Orpana Jennika, Vantaa
puh. 040 748 4463
jokins@outlook.com

Pakarinen Laura
laurapakarinenm@gmail.com
S, GB

Pankakoski Saija, Helsinki
puh. 050 562 4338
GB

Partala Riitta
puh. 0400 225 234
riitta.partala@gmail.com
GB

Partanen Reeta-Maria
reetapmaria@gmail.com
GB

Parviainen Anne, Vantaa
puh. 040 822 6976
parviainen.anne@kolumbus.fi
GB, D, S

Peltoniemi Mia, Helsinki
puh. 0400 260020
mia.peltoniemi@kenneltirlittan.com

Pirhonen Päivi, Espoo
puh. 040 5485 269
paivi.pirhonen@kolumbus.fi 
GB, S

Pirkola Paula, Vantaa
puh. 050 4624 439
paula.pirkola@gmail.com

Poletaev Dmitry, Helsinki
puh. 0400 297 629
dmitry.poletaev@gmail.com
GB, RU

Poletaeva Polina, Vantaa
puh. 040 186 7914
study.polina@gmail.com
GB, D, RU

Pöllä Emma
emma.polla@gmail.com
puh. 040 728 3030

Rahkila Mari, Espoo
puh. 050 587 9053
mari.rahkila@iki.fi

Rantala Eeva-Kaisa
puh. 040 5962 322
eeva-kaisa.rantala@saunalahti.fi
S, GB

Ranto Sanna

sanna.ranto@sudenmaa.net

GB

Reinikainen Marjatta, Helsinki
puh. 050 402 5841
ulla.reinikainen@sci.fi

Repo Jaana, Espoo
puh. 040 1722883
jaana.repo@gmail.com

Roslander Outi, Espoo
puh. 040 740 7787
outi.roslander@gmail.com
GB

Rovio Oona

oona.rovio@outlook.com

S, GB

Rämö Tiina, Vantaa
puh. 040 702 3755
lilileiankennel@yahoo.com
GB (vain kirjoittava toimitsija)

Saarilahti Ida

idasaarilahti@outlook.com

Salmijärvi Kirsi, Espoo
puh. 040 727 6023
kirsi.salmijarvi@kennelliitto.fi

Sandqvist Anita, Vantaa
puh. 050 346 8346
anita.sandqvist@kolumbus.fi
GB

Schauman Elizabeth, Helsinki
050 555 6706
elizabeth.schauman@pp.inet.fi
S, GB

Sievänen Jaana, Vantaa
puh. 040 5740 601
jaana.sievanen@netti.fi 
GB

Siitonen Jenni, Vantaa
puh. 0400 290 888
siitonen.jenni@gmail.com

​Silander Kristiina, Vantaa
​puh. 040 560 9586
kristiina.silander@kolumbus.fi

Suoninen Liisa, Espoo
puh. 050 3203 897
liisa.suoninen@kolumbus.fi
S, GB

Toivonen Eeva, Helsinki
puh.045 1062233
tinyhope.labradors@gmail.com
GB

Tuomi Johanna, Helsinki
puh. 050 5463 040
johanna.tuomi@elisanet.fi

Turkkila Riitta
puh. 040 7004 220
efkerias@hotmail.com

Tuuliniemi Arja
arja.tuuliniemi@sci.fi
S, GB, I

Törnkvist Harald, Vantaa
puh. 0505662345
harcco@gmail.com
S, GB

Ultamo Tiina, Espoo
puh. 050 5386 705
tiina.ultamo@gmail.com
GB

Uramo Minna, Helsinki
puh. 050 3511087
minnauramo2@gmail.com
GB

Vainio Anne, Helsinki
puh. 040 5516 071
anne.vainio@netti.fi
GB, S

Vane Pirjo, Vantaa
puh. 040 5207 435
pirjo@vane.fi

Vartia Riitta, Vantaa
puh. 040 5059 305
riitta.vartia@gmail.com

Westerling Kirsi, Espoo
puh. 040 5069 240
kirsi.westerling@gmail.com
D, GB, S

Westerlund Kaisa, Helsinki
puh. 050 3822 749
kaisa.m.westerlund(at)gmail.com
S, GB

Wiik-Blåfield Heini
heini.wiikblafield@gmail.com
GB

Wikstén Janika, Vantaa
puh. 040 5853 839
janika.wiksten@nic.fi 

Wikström Samu

kennel.jammings@jammings.fi

GB

Virtanen Satu
puh. 0400 837990
satuvir@gmail.com

von Ossowski Lotta, Helsinki
l.v.ossowski@gmail.com
S, GB

Ängeslevä Satu, Vantaa
puh. 040 8354 759
satu.angesleva@hotmail.com
GB, S