Kehätoimitsijat piirin alueella

Piirin alueella toimivat kehätoimitsijat (päivitetty 31.5.2019)

Kehätoimitsijoiden kielitaidoksi on merkitty pääsääntöisesti kirjoitettavaksi ilmoitettu kieli, lukuunottamatta suomea. Osoitteenmuutokset ilmoitetaan kennelpiirin sihteerille, sähköpostilla hanna.leppala@hskp.net. Muistattehan, että näyttelytoimikunnat suorittavat matkakorvaukset yleisten kulkuneuvotaksojen mukaan, jollei muuta ole erikseen näyttelytoimikunnan kanssa sovittu.

 

Listaan on merkitty ne kielet, joita kehätoimitsija käyttää suomen lisäksi, jos hän toimii kirjoittavana toimitsijana.

GB = englanti
S = ruotsi
D = saksa
F = ranska
RU = venäjä
E = espanja
I = italia
N = norja
DK = tanska
GR = kreikka

Aalto Marjut, Helsinki
puh. 040 566 0088
marjut.aalto@fireboys.fi

Aalto Mervi, Vantaa
puh. 040 5241513
aaltomervi@gmail.com

Ahlroos-Lehmus Anu, Espoo
puh. 040 7510604 tai 050 4485924
anu.ahlroos@helsinki.fi 

Ahlström Tuula, Espoo
puh. 040 5713 183
tuula.ahlstrom@kolumbus.fi
GB, S

Ahokas Anne, Vantaa
puh. 046 8780319
anne.ahokas@gmail.com
GB

Ahola Hanne, Helsinki
puh. 040 7614 365
hanne.ahola@helsinki.fi tai snowblondie@snowblondies.net

Ahrenberg Kirsi, Helsinki
puh. 0500 794 114
kirsiahr@gmail.com
S, GB

Alanen Leena, Espoo
puh. 045 6728 295
leena.alanen@hotmail.com

Andersin Ulla, Esbo
puh. 045 552 29
ulla.andersin@gmail.com
S

Apajalahti Pasi, Espoo
puh. 050 4272305
pasi.apajalahti@hus.fi
GB, S

Berghäll Nina, Vantaa
puh. 050 5665435
nina.berghall@gmail.com
S

Degerth Suvi, Helsinki
puh. 050 552 0750
suvi.degerth@scandichotels.com
S, GB, D

Ehnström-Backas Tina, Espoo
puh. 044 5414 401
tina.ehnstrom@gmail.com
S, GB

Ekström Annika
annika.e.ekstrom@gmail.com

Ervaskivi Jaana 
puh. 050 574 3874
ervaskivi@gmail.com

Finnig Nea, Espoo
puh. 050 431 5201
nea@finnig.fi

Flytström Tiina, Helsinki
puh. 040 501 7165
tflytstrom@gmail.com

Fredriksson Marketta, Helsinki
puh. 050 542 0023
cfremar@gmail.com
GB, S

Gustavsson Lotta
puh. 050 5455436
gustavsson.lotta@gmail.com
S, GB, E

Hagel-Ojanen Jaana, Helsinki
puh. 040 584 5594
jaana@jamahan.com
GB

Hashani Katja, Espoo
puh. 040 5867 160
katja.hashani@hotmail.com
GB

Hattunen Satu, Vantaa
satu.hattunen@gmail.com
GB

Heikkilä-Toni Outi, Vantaa
puh. 050 582 6722
outi.toni@kolumbus.fi 

Heinonen Riitta, Espoo
puh. 050 540 9277
riittahei@gmail.com
S, GB, D

Holmström-Takala Kristiina
kristiina.holmstromtakala@gmail.com
GB

Huhtanen Sanna, Vantaa
puh. 0405941382
sanna.huhtanen@gmail.com
GB

Hänninen Maija, Helsinki
maija@trimmauspalvelu.fi
S, GB

Ingervo Sirkku, Helsinki
puh. 050 327 0670
ingervo.sirkku@gmail.com
GB

Jantunen Ina, Espoo
xanaghans@hotmail.com
S, GB

Jaranne Katja, Helsinki
kjaranne@gmail.com

Jokinen Mervi, Helsinki
puh. 050 538 1595
mervi.jokinen@nordea.fi
GB

Juutinen Hanne, Vantaa
puh. 040 7345 144
hanne.juutinen@gmail.com

Järvinen Hilppa, Helsinki
puh. 050 5353 080
hilppa@sci.fi
GB

Kailari Hilla-Tuuli, Helsinki
puh. 050 370 2553
hillatuuli@gmail.com
GB

Kallio Miia, Espoo
miia.kallio@kolumbus.fi
S,GB

Karjalainen Sinikka, Vantaa
karjalainen.sinikka@gmail.com
S,GB, V(pyör)

Kauppi Carolina, Helsinki
puh. 050 3685193
carolina.dee.kauppi@gmail.com
GB, S

Kauranen Johanna, Vantaa
puh. 040 759 5332
johanna.kauranen@gmail.com
GB

Kemiläinen Eija, Helsinki
puh. 050 555 4240
eija.kemilainen@kolumbus.fi
GB

Keskinen Jutta, Espoo
puh. 040 7542078
hiutaleen@gmail.com
GB

Kinnunen Veera, Helsinki
veerki@gmail.com

Kiriloff Tanja, Vantaa
puh. 040772150
tanja.kiriloff@gmail.com
GB

Kitti Carina, Helsinki
puh. 0500 404 255
carina.kitti@kaskiagency.fi 

Kivinen Anu, Helsinki
puh. 045 877 9445
anu.m.kivinen@gmail.com

Koivumäki Tuuli, Vantaa
puh. 050 3462 347
tuuli.koivumaki@pp.inet.fi
GB

Koivuniemi Ulla, Espoo
puh. 040 5553669
ulla.koivuniemi@gmail.com

Korpilaakso Jenni​, Helsinki
puh. 045 8752360
j.korpilaakso@gmail.com
GB

Kupiainen Sari, Vantaa
puh. 050 439 9934
sari.kupiainen@elisanet.fi
GB, S, D

Kyro Sofia, Espoo
puh. 050 5342903
sofia.s.kyro@gmail.com
GB

Kärkkäinen Heidi, Helsinki
puh. 040 6712345
jawelina@gmail.com
GB

​Köninki Katri,​ Helsinki
puh. 040 3301270
kkoninki@gmail.com
GB, S

Laakso Soile, Vantaa
soile.laakso@gmail.com

Laasasenaho Sirkka, Helsinki
puh. 0440 750 005
sirkka.laasasenaho@teknologiateollisuus.fi 

Lainio Riikka, Espoo
puh. 040 773 2844
riikka_lainio@hotmail.com
GB

Lammela Hanne, Vantaa
puh. 050 5582787
hanne.lammela@nakednights.fi
GB

Lamminmäki Sari 
puh. 0407080170
sari.lamminmaki@gmail.com
GB

Lampi Christina, Helsinki
puh. 044 511 1484
lampi.christina@gmail.com
S

Lapuerta Katharina
katharina.lapuerta@gmail.com

Lemmetyinen Miia, Vantaa
puh. 040 5799462
maru@kolumbus.fi

Leppinen Riika, Espoo
puh. 050 5120 906
nitric@pp.inet.fi
S, GB, D

Leppälä Hanna, Helsinki
puh. 050 344 1556
hannalepp@hotmail.com
GB, E

Lilja Outi, Vantaa
puh. 0400 872 252
outi.lilja@suomi24.fi
GB

Lindholm Camilla, Helsingfors
tfn. 040 7179 691
camilla.lindholm@helsinki.fi
S, GB

Linturi Kaija, Helsinki
puh. 040 544 5956
kaija@linturi.fi
S, GB, GR

Liukkunen Jenni, Vantaa
puh. 044 5225941
jenni.liukkunen@gmail.com
GB

Luokkala Leena, Helsinki
puh. 050 560 8346
luokkala.leena@gmail.com
S

Luoma Ink, Helsinki
puh. 040 8235027
inkaluoma@gmail.com
GB, D

Lyyvuo Lotta, Espoo
puh 0500 599886
lotta.lyyvuo@gmail.com
S, GB

Martelin Rose-Marie, Helsingfors
tfn. 09 7555 553
stormhills@gmail.com
S, GB

​Mattsson Vivian, Helsinki
puh. 0405720219
Vinegar9@luukku.com
S, GB

Mustonen Kristina, Helsinki
puh. 04058 7473
kristiinamustonen@hotmail.com

Nemeläinen Maria, Helsinki
puh. 0458502755
maria.nemelainen@gmail.com
GB, RU

Nevalainen Elisa, Espoo
puh. 0414392449
elisanevalainen@gmail.com
GB

Nigumann Anna, Helsinki
puh. 0400 499251
anna.nigumann@gmail.com

Nurmi Heidi, Vantaa
puh. 040 5794 478
heidi.m.nurmi@gmail.com
S

Nuutinen Salla, Helsinki
puh. 050 5435 613
salla.aarnio@gmail.com

​Nyström Sonja, Espoo
​puh. 0400 871 702
nystromssonja@gmail.com

Närvänen Ossi, Helsinki
puh. 044 978 5550
ossienator@gmail.com

Ojala-Laine Pirjo, Vantaa
puh. 8726 717, 040 7292 883
pirjo.ojala-laine@tilitoimisto.inet.fi

Oksanen Tytti, Helsinki
​puh. 0505061566
tytti.t.oksanen@gmail.com

Orpana Jennika, Vantaa
puh. 040 748 4463
jokins@outlook.com
 
Pankakoski Saija, Helsinki
puh. 050 562 4338
GB

Partala Riitta
puh. 0400 225 234
riitta.partala@gmail.com
GB

Parviainen Anne, Vantaa
puh. 040 822 6976
parviainen.anne@kolumbus.fi
GB, D, S

Peltoniemi Mia, Helsinki
puh. 0400 260020
mia.peltoniemi@kenneltirlittan.com

Pirhonen Päivi, Espoo
puh. 040 5485 269
paivi.pirhonen@kolumbus.fi 
GB, S

Pirkola Paula, Vantaa
puh. 050 4624 439
paula.pirkola@gmail.com

Poletaev Dmitry, Helsinki
puh. 0400 297 629
dmitry.poletaev@gmail.com
GB, RU

Poletaeva Polina, Vantaa
puh. 040 186 7914
study.polina@gmail.com
GB, D, RU

Rahkila Mari, Espoo
puh. 050 587 9053
mari.rahkila@iki.fi

Rantala Eeva-Kaisa
puh. 040 5962 322
eeva-kaisa.rantala@saunalahti.fi
S, GB

Reinikainen Marjatta, Helsinki
puh. 050 402 5841
ulla.reinikainen@sci.fi

Repo Jaana, Espoo
puh. 040 1722883
jaana.repo@gmail.com

Roslander Outi, Espoo
puh. 040 740 7787
outi.roslander@gmail.com
GB

Rämö Tiina, Vantaa
puh. 040 702 3755
lilileiankennel@yahoo.com
GB (vain kirjoittava toimitsija)

Salmijärvi Kirsi, Espoo
puh. 040 727 6023
kirsi.salmijarvi@kennelliitto.fi

Sandqvist Anita, Vantaa
puh. 050 346 8346
anita.sandqvist@kolumbus.fi
GB

Savolainen Emmi, Helsinki
0407451235
emmi.savolainen@helsinki.fi

Schauman Elizabeth, Helsinki
050 555 6706
elizabeth.schauman@pp.inet.fi
S, GB

Sievänen Jaana, Vantaa
puh. 040 5740 601
jaana.sievanen@netti.fi 
GB

Siitonen Jenni, Vantaa
puh. 0400 290 888
siitonen.jenni@gmail.com

​Silander Kristiina, Vantaa
​puh. 040 560 9586
kristiina.silander@kolumbus.fi

Soikkeli Anita, Helsinki
puh. 040 574 3051
anita.soikkeli@hotmail.com

Suikkanen Anu, Espoo
puh. 040 5537684
anu.suikkanen@kolumbus.fi
GB, I

Suoninen Liisa, Espoo
puh. 050 3203 897
liisa.suoninen@kolumbus.fi
S, GB

Toivonen Eeva, Helsinki
puh.045 1062233
tinyhope.labradors@gmail.com
GB

Tuomi Johanna, Helsinki
puh. 050 5463 040
johanna.tuomi@elisanet.fi

Turkkila Riitta
puh. 040 7004 220
efkerias@hotmail.com

Tuuliniemi Arja
arja.tuuliniemi@sci.fi
S, GB, I

Törmälä Heini
heini.tormala@outlook.com
GB

Törnkvist Harald, Vantaa
puh. 0505662345
harcco@gmail.com
S, GB

Ultamo Tiina, Espoo
puh. 050 5386 705
tiina.ultamo@gmail.com
GB

Uramo Minna, Helsinki
puh. 050 3511087
minnauramo2@gmail.com
GB

Vainio Anne, Helsinki
puh. 040 5516 071
anne.vainio@netti.fi
GB, S

Vane Pirjo, Vantaa
puh. 040 5207 435
pirjo@vane.fi

Vartia Riitta, Vantaa
puh. 040 5059 305
riitta.vartia@gmail.com

Westerling Kirsi, Espoo
puh. 040 5069 240
kirsi.westerling@gmail.com
D, GB, S

Westerlund Kaisa, Helsinki
puh. 050 3822 749
kaisa.westerlund@dlc.fi 
S, GB

Wiik-Blåfield Heini
heini.wiikblafield@gmail.com
GB

Wikstén Janika, Vantaa
puh. 040 5853 839
janika.wiksten@nic.fi 

Virtanen Satu
puh. 0400 837990
satuvir@gmail.com

von Ossowski Lotta, Helsinki
l.v.ossowski@gmail.com
S, GB

Ängeslevä Satu, Vantaa
puh. 040 8354 759
satu.angesleva@hotmail.com
GB, S